خانه / بازاريابی / مقالات بازاریابی / تنها راهنمای ثروت که به آن نیاز داریم
تنها راهنمای ثروت که به آن نیاز داریم

تنها راهنمای ثروت که به آن نیاز داریم

پیشنهاد از طریق پیامک

“دارایی اصلی هرکس خودش است، پس خودت را بسیار بپروان”- وان بافت
اولین سرمایه گذاری خود را در سن ۱۱ سالگی انجام داد. به قول خودش پیش از آن عمرش را تلف کرده بود. مردی عجیب با ثروتی افسانه‌ای که تمام ثروت خود را وقف نیکوکاری کرد و خود بر فولکس قورباغه‌ای قدیمی‌اش سوار می‌شد.
وارن بافت کسب‌وکار خود را از دست فروشی روزنامه و نوشابه در کنار خیابان آغاز کرد و در نهایت به میلیاردری خودساخته تبدیل شد. نابغه‌ای که امروز در میان ۱۰۰ مرد برتر تأثیرگذار جهان قرار دارد.
مدل ثروت وارن بافت مبتنی بر ۵ اصل است:

۱- مدیریت درآمد
“هرگز تنها به یک منبع درآمد اتکا نکنید، برای ایجاد منبع دومی سرمایه‌گذاری کنید.”
شرایط متغیر و پیچیده اقتصادی لزوم ایجاد منابع جدید تولید درآمد را گوشزد می‌کند. در چنین شرایطی می‌بایست شناخت خود از بازار را بالا برد و با کسب مهارتهای لازم از فرصتهای موجود بهره برداری کرد. کسب‌وکار نیازمند افرادی صبور و نترس است. به یاد داشته باشید که بازار جای تن‌پرورها نیست و باید خاک کف بازار خورد تا به هدف مطلوب رسید.

۲- مدیریت هزینه
“چنانچه پول خود را خرج چیزهایی کنید که به آن نیاز ندارید،به‌زودی ناگزیر باید چیزهایی را بفروشید که به آن نیاز دارید.”
مسیر اقتصادی توام با سختی ها و تنگناهای بسیار است. اقتصاد خانواده جاده‌ای پرپیچ‌و‌خم است که تنها راهکار عبور از آن اشراف و آگاهی درباره مدیریت صحیح هزینه هاست. هنر اقتصاد خانوار نیز به معنی برقراری تعادل میان منابع محدود درآمدی و مخارج است و مدیریت هزینه می‌تواند به بقای هر نهادی کمک کند.

۳- مدیریت پس‌انداز
“آنچه که بعد از خرج کردن می‌ماند را پس انداز نکنید، آنچه را که بعد از پس انداز کردن می‌ماند خرج کنید.”
مسیر مصرف نقدینگی را می‌توان با استفاده از چند راهکار ساده تعیین و کنترل کرد. پرهیز از اسراف، خرید هوشیارانه و استفاده هوشمندانه از موقعیت‌های خرید، تخمین پیشاپیش هزینه‌ها، خودداری از خریدهای بدون برنامه، برنامه‌ریزی منظم پس‌انداز، مدیریت تعداد برداشت‌ها از حساب شخصی، مدیریت دریافت وام، … از جمله این راهکارها است.

۴- مدیریت ریسک
” هرگز عمق یک رودخانه را با هر دو پا آزمایش نکنید. ”
هرچند ریسک‌پذیری و کسب درآمد دو روی یک سکه هستند به این معنا که به هر میزان که سود بالقوه در حوزه ای که فعالیت خود را آغاز کرده اید بیشتر باشد، خطرات بالقوه بزرگتری نیز در این مسیر پیش روی شما قرار خواهد داشت؛ اما مدیریت این مخاطرات باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
کسب درآمد؛ نیازمند تحقیق و تحلیل پیرامون نوسانات بازار، بهره‌گیری از نظرات کارشناسی مشاورین خبره، کمی بخت و اقبال، و شجاعت و قدرت خطر پذیری حساب‌شده است.

۵- مدیریت سرمایه
” همه تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید. ”
تنوع‌بخشی به سرمایه‌گذاری را از یاد نبرید، چرا که اگر تمام سرمایه خود را در یک فرصت خاص بخوابانیم، در صورتی که ارزش این سرمایه گذاری کاهش پیدا کند، به همان میزان پول خود را از دست خواهیم داد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک که امروزه در بورس تهران نیز فعالیت دارند، گونه‌ای نهاد مالی هستند که وجوه دریافتی از سرمایه‌گذاران را در یک مجموعه اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند و هر سرمایه گذار به نسبت سهم خود در مجموعه، از سود و یا ضررهای حاصل از این سرمایه گذاری سهم می‌برد. این صندوق‌ها میزان ریسک سرمایه‌گذاران تازه‌کار را کاهش می‌دهند.

درباره siavash

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا